Παρασκευή, 26 Αυγούστου 2016

ΠΑΛΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΑΥΤΗ Η ΑΣΥΜΠΑΘΙΣΤΗ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ. ΤΠΟΥ ΣΙΜΕΟΝΕ. ΤΩΡΑ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ. ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΑΧΟ

 ΜΕ 4 ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟΥΣ 32 Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ, Η ΙΣΠΑΝΙΑ ΚΑΙ Η ΑΓΓΛΙΑ/3 Η ΓΑΛΛΙΑ. ΧΩΡΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΦΕΤΟΣ. 

ΦΩΤΟ/ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ. Η ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΟΥ 37 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΠΑΛΙ ΜΟΝΑΧΟ.
«Ολα γύρω σου γυρίζουν»! Ο Πεπ Γκουαρντιόλα έφυγε από την ομάδα της καρδιάς του πριν από τρία χρόνια, όμως δεν απέφυγε την «διασταύρωση» ούτε ως προπονητής της Μπάγερν, ούτε τώρα ως τεχνικός της Μάντσετσερ Σίτι.
Οι «Πολίτες» κληρώθηκαν στον ίδιο όμιλο με τη Μπαρτσελόνα κι έτσι ο Γκουαρντιόλα θα επισκεφτεί ξανά το «Καμπ Νου» ως αντίπαλος.

Οι αγώνες ξεκινούν στις 13 Σεπτεμβρίου, ενώ ο τελικός θα γίνει στις 3 Ιουνίου 2017 στο Κάρντιφ.

Οι όμιλοι του Champions League μετά από κλήρωση που έγινε σήμερα στο Μόντε Κάρλο:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία)
Αρσεναλ (Αγγλία)
Βασιλεία (Ελβετία)
Λουντόγκορετς (Βουλγαρία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπενφίκα (Πορτογαλία)
Νάπολι (Ιταλία)
Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία)
Μπεσίκτας (Τουρκία)

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία)
Γκλάντμπαχ (Γερμανία)
Σέλτικ (Σκοτία)

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπάγερν (Γερμανία)
Ατλέτικο Μαδρίτης (Ισπανία)
Αϊντχόφεν (Ολλανδία)
Ροστόφ (Ρωσία)

5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Λεβερκούζεν (Γερμανία)
Τότεναμ (Αγγλία)
Μονακό (Γαλλία)

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Ντόρτμουντ (Γερμανία)
Σπόρτινγκ Λισαβόνας (Πορτογαλία)
Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία)

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Λέστερ (Αγγλία)
Πόρτο (Πορτογαλία)
Μπριζ (Βέλγιο)
Κοπεγχάγη (Δανία)

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Γιουβέντους (Ιταλία)
Σεβίλη (Ισπανία)
Λιόν (Γαλλία)
Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Το πρόγραμμα των ομίλων:
1η αγωνιστική

Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου 2016

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Βασιλεία - Λουντόγκορετς
Παρί Σ.Ζ. - Αρσεναλ

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπενφίκα - Μπεσίκτας
Ντιναμό Κιέβου - Νάπολι

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπαρτσελόνα - Σέλτικ
Μάντσεστερ Σίτι - Γκλάντμπαχ

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπάγερν - Ροστόφ
Αϊντχόφεν - Ατλέτικο Μαδρίτης

Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου 2016

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Λεβερκούζεν - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Τότεναμ - Μονακό

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Λέγκια Βαρσοβίας - Ντόρτμουντ
Ρεάλ Μαδρίτης - Σπόρτινγκ Λισ.

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπριζ - Λέστερ
Πόρτο - Κοπεγχάγη

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Γιουβέντους - Σεβίλη
Λιόν - Ντιναμό Ζάγκρεμπ

2η αγωνιστική

Τρίτη 27 Σεπτεμβρίου 2016
5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Τότεναμ
Μονακό - Λεβερκούζεν

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Ντόρτμουντ - Ρεάλ Μαδρίτης
Σπόρτινγκ Λισ. - Λέγκια Βαρσοβίας

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Κοπεγχάγη - Μπριζ
Λέστερ - Πόρτο

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Γιουβέντους
Σεβίλη - Λιόν

Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου 2016

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αρσεναλ - Βασιλεία
Λουντόγκορετς - Παρί Σ.Ζ.

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπεσίκτας - Ντιναμό Κιέβου
Νάπολι - Μπενφίκα

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Γκλάντμπαχ - Μπαρτσελόνα
Σέλτικ - Μάντσεστερ Σίτι

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Ατλέτικο Μαδρίτης - Μπάγερν
Ροστόφ - Αϊντχόφεν

3η αγωνιστική
Τρίτη 18 Οκτωβρίου 2016

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Λεβερκούζεν - Τότεναμ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μονακό

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Ρεάλ Μαδρίτης - Λέγκια Βαρσοβίας
Σπόρτινγκ Λισ. - Ντόρτμουντ

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπριζ - Πόρτο
Λέστερ - Κοπεγχάγη

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Σεβίλη
Λιόν - Γιουβέντους

Τετάρτη 19 Οκτωβρίου 2016

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αρσεναλ - Λουντόγκορετς
Παρί Σ.Ζ. - Βασιλεία

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Ντιναμό Κιέβου - Μπενφίκα
Νάπολι - Μπεσίκτας

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπαρτσελόνα - Μάντσεστερ Σίτι
Σέλτικ - Γκλάντμπαχ

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπάγερν - Αϊντχόφεν
Ροστόφ - Ατλέτικο Μαδρίτης

4η αγωνιστική

Τρίτη 1 Νοεμβρίου 2016

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Βασιλεία - Παρί Σ.Ζ.
Λουντόγκορετς - Αρσεναλ

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπενφίκα - Ντιναμό Κιέβου
Μπεσίκτας - Νάπολι

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Γκλάντμπαχ - Σέλτικ
Μάντσεστερ Σίτι - Μπαρτσελόνα

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Ατλέτικο Μαδρίτης - Ροστόφ
Αϊντχόφεν - Μπάγερν

Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2016

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Μονακό - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Τότεναμ - Λεβερκούζεν

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Ντόρτμουντ - Σπόρτινγκ Λισ.
Λέγκια Βαρσοβίας - Ρεάλ Μαδρίτης

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Κοπεγχάγη - Λέστερ
Πόρτο - Μπριζ

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Γιουβέντους - Λιόν
Σεβίλη - Ντιναμό Ζάγκρεμπ

5η αγωνιστική

Τρίτη 22 Νοεμβρίου 2016

5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Λεβερκούζεν
Μονακό - Τότεναμ

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Ντόρτμουντ - Λέγκια Βαρσοβίας
Σπόρτινγκ Λισ. - Ρεάλ Μαδρίτης

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Κοπεγχάγη - Πόρτο
Λέστερ - Μπριζ

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Λιόν
Σεβίλη - Γιουβέντους

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2016
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αρσεναλ - Παρί Σ.Ζ.
Λουντόγκορετς - Βασιλεία

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπεσίκτας - Μπενφίκα
Νάπολι - Ντιναμό Κιέβου

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Γκλάντμπαχ - Μάντσεστερ Σίτι
Σέλτικ - Μπαρτσελόνα

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Ροστόφ - Μπάγερν
Ατλέτικο Μαδρίτης - Αϊντχόφεν

6η αγωνιστική

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου 2016

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Βασιλεία - Αρσεναλ
Παρί Σ.Ζ. - Λουντόγκορετς

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπενφίκα - Νάπολι
Ντιναμό Κιέβου - Μπεσίκτας

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπαρτσελόνα - Γκλάντμπαχ
Μάντσεστερ Σίτι - Σέλτικ

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπάγερν - Ατλέτικο Μαδρίτης
Αϊντχόφεν - Ροστόφ

Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2016

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Λεβερκούζεν - Μονακό
Τότεναμ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Λέγκια Βαρσοβίας - Σπόρτινγκ Λισ.
Ρεάλ Μαδρίτης - Ντόρτμουντ

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπριζ - Κοπεγχάγη
Πόρτο - Λέστερ

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Γιουβέντους - Ντιναμό Ζάγκρεμπ


Λιόν - Σεβίλη