Σάββατο, 31 Αυγούστου 2019

Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ: Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις




Το Παγκόσμιο Κύπελλο ξεκινά σε οκτώ πόλεις της Κίνας (Πεκίνο, Γουχάν, Γκουαντζόου, Φοσάν, Σαγκάη, Ναντζίνγκ, Σεντζέν, Ντονγκουάν) και η ΕΡΤ  καλύπτει όλες τις αναμετρήσεις του πρώτου τουρνουά που θα διεξαχθεί όχι με 16, όχι με 24, αλλά με 32 ομάδες από κάθε γωνιά του πλανήτη. ΕΡΤ2, ΕΡΤ3, ΕΡΤ Sports θα είναι τα τρία κανάλια από τα οποία θα μπορεί κάθε φίλος του αθλητισμού να δει τα ματς κάθε ημέρας, ενώ κάποιες αναμετρήσεις θα μεταδοθούν διαδικτυακά, από την ιστοσελίδα του κρατικού καναλιού.

Αυτό θα συμβεί μέχρι το φινάλε της δεύτερης φάσης, καθώς από τα προημιτελικά κι έπειτα το κανάλι ERT Sports θα πάρει αποκλειστικά την σκυτάλη μέχρι και τον τελικό της 15ης Σεπτεμβρίου στο Πεκίνο.
ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
10:30 Αγκόλα – Σερβία ΕΡΤ2
11:00 Πολωνία – Βενεζουέλα ERT.GR
11:30 Ρωσία – Νιγηρία ΕΡΤ Sports
11:30 Ιράν – Πουέρτο Ρίκο ERT.GR
14:30 Φιλιππίνες – Ιταλία ΕΡΤ3
15:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα ΕΡΤ Sports
15:30 Ισπανία – Τυνησία ΕΡΤ2
15:30 Αργεντινή – Νότια Κορέα ERT.GR
ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
10:30 Καναδάς – Αυστραλία ERT.GR
11:00 Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία ΕΡΤ Sports
11:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία ERT.GR
11:30 Τουρκία – Ιαπωνία ΕΡΤ2
14:30 Σενεγάλη – Λιθουανία ERT.GR
15:00 Ελλάδα – Μαυροβούνιο ΕΡΤ Sports
15:30 Τσεχία – ΗΠΑ ΕΡΤ2
15:30 Γαλλία – Γερμανία
ΕΡΤ3 ΔΕΥΤΕΡΑ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
10:30 Ιταλία – Αγκόλα ΕΡΤ2
11:00 Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού ERT.GR
11:30 Νιγηρία – Αργεντινή ΕΡΤ Sports
11:30 Τυνησία – Ιράν ERT.GR
14:30 Σερβία – Φιλιππίνες ΕΡΤ3
15:00 Κίνα – Πολωνία ΕΡΤ2
15:30 Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία ΕΡΤ Sports
15:30 Νότια Κορέα – Ρωσία ERT.GR
ΤΡΙΤΗ 3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
10:30 Αυστραλία – Σενεγάλη ERT.GR
11:00 Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία ΕΡΤ Sports
11:30 Ιαπωνία – Τσεχία ΕΡΤ2
11:30 Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία ERT.GR
14:30 Λιθουανία – Καναδάς ΕΡΤ3
15:00 Βραζιλία – Ελλάδα ΕΡΤ Sports
15:30 ΗΠΑ – Τουρκία ΕΡΤ2 15:30
Ιορδανία – Γαλλία ERT.GR
ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
10:30 Αγκόλα – Φιλιππίνες ΕΡΤ2
11:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία ERT.GR
11:30 Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία ΕΡΤ Sports
11:30 Νότια Κορέα – Νιγηρία ERT.GR
14:30 Ιταλία – Σερβία ΕΡΤ2
15:00 Βενεζουέλα – Κίνα ERT.GR
15:30 Ρωσία – Αργεντινή ΕΡΤ Sports
15:30 Ισπανία – Ιράν ERT.GR
ΠΕΜΠΤΗ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
10:30 Καναδάς – Σενεγάλη ERT.GR
11:00 Βραζιλία – Μαυροβούνιο ΕΡΤ Sports
11:30 Τουρκία – Τσεχία ΕΡΤ2
11:30 Γερμανία – Ιορδανία ERT.GR
14:30 Λιθουανία – Αυστραλία ΕΡΤ3
15:00 Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία ΕΡΤ Sports
15:30 ΗΠΑ – Ιαπωνία ΕΡΤ2
15:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία ERT.GR